Новорічні ялинки
13 Грудня, 2016
У Закарпатті на 1 м² землі квітне сотня крокусів (ВІДЕО)
18 Березня, 2017

Збережемо ліси від пожеж!


В цьому році весна порадувала нас ранніми сонячними погожими днями, появою теплих весняних променів. Водночас з настанням сухої погоди зростає ризик виникнення лісових пожеж. Пожежонебезпечний період у

Лісова пожежа – стихійне некероване явище, яке за декілька хвилин знищує великі площі зелених насаджень.

Внаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, випалювання сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях виникає загроза перекидання вогню в прилеглі лісові масиви. За статистикою минулих років всі лісові пожежі виникали в наслідок підпалу сухої рослинності поза межами лісових масивів – на суміжних землях, що прилягають до держлісфонду.

Працівники державної лісової охорони звертаються до всіх громадян та попереджають, що спалювання сухої трави в лісі та на полях суворо ЗАБОРОНЕНО.

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Якщо у результаті підпалу будуть знищені або пошкоджені лісові масиви, зелені насадження навколо населених пунктів, винуватці можуть бути покарані не лише штрафом від 5100 до 8500 грн, а й позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Тому, шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем в межах будь-якої природньої території. Ніколи не розводьте багаття у невстановленому місці. Перед тим, як піти, залийте багаття водою і переконайтеся, що не збереглося тліючих вуглин. Користуючись нагодою ДП «Мукачівське лісове господарство» звертається з проханням до населення дотримуватись елементарних Правил пожежної безпеки в лісових масивах.

Давайте загальними зусиллями збережемо природу, адже бережливе ставлення до неї є нашою спільною справою і обов’язок кожного громадянина.

Василь Анталовський,

директор державного

підприємства  «Мукачівське

лісове господарство»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.