У березні вітровал пошкодив понад 1000 гектарів лісфонду Закарпаття

Весна прийшла: в Закарпатті розквітли перші шафрани (ВІДЕО)
26 Березня, 2018
Мукачівські лісівники зміцнюють міжнарожну співпрацю
29 Березня, 2018
Показати всі

У березні вітровал пошкодив понад 1000 гектарів лісфонду Закарпаття

Гірське Закарпаття історично страждає від стихійних лих. І щоразу, після природних катаклізмів людство вражене не лише масштабами негоди, а і її наслідками.

За оперативними даними майже 1000 гектарів лісу пошкодив останній вітровал і вітролом у березні 2018 року. Тоніше – 995,2 га, в тому числі суцільних – 31,6 га.

Вітровали та снігопади значну шкоду завдали лісам, розташованим у лісових угіддях ДП «Мукачівське ЛГ» – 381,8 га, ДП «Виноградівське ЛГ» – 218,8 га, ДП «Брустурянське ЛМГ» – 170 га та ДП «Свалявське ЛГ» – 78,6 га. 

Таким чином, стихійне лише понищило близько 20 тисяч кубічних метрів деревини.

Наразі державної лісовою охороною та працівниками відповідних органів проводиться обстеження Держлісфонду для оцінки обсягів пошкодження насаджень вітровалами та вітроломами.

Внаслідок буревію у найближчий час лісогосподарським підприємствам необхідно буде розробити десятки тисяч кубометрів деревини, адже вітровальні та вітроломні ділянки являються потенційними осередками шкідників та хвороб лісу, таких як гнилі, трутовики, опеньок осінній та інші. Крім того, після висихання вітровальної та буреломної деревини, крон дерев, такі ділянки стають надзвичайно пожежонебезпечними.

Становище ускладнюється тим, що при настанні теплої погоди вітровальна та буреломна деревина бука внаслідок високої температури повітря та прямого сонячного світла за короткий час «запарюється» та стає непридатною для її переробки на деревообробних підприємствах.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.