«Царська птиця» фазан. Попри те, що фазан акліматизований вид, він став однієї з окрас природи Закарпаття.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯНАМ! По нашому підприємству запроваджено механізм реалізації дров паливних (ліквіду з крон) на умовах франко-лісосіка для населення.
23 Жовтня, 2020
ОПЕРАЦІЯ «НОВОРІЧНА ЯЛИНКА»
9 Грудня, 2020
Показати всі

«Царська птиця» фазан. Попри те, що фазан акліматизований вид, він став однієї з окрас природи Закарпаття.

«Царська птиця» фазан.


Попри те, що фазан акліматизований вид, він став однієї з окрас природи Закарпаття. На жаль, виживанню цього виду загрожує осушення заплавних луків, вирубка полезахисних лісосмуг, застосування гербіцидів та пестицидів, і особливо браконьєрське полювання.

З наближенням зими ці великі денні птахи збираються в зграї, причому півні тримаються окремо від курочок. У сильні морози багато фазанів гине від холоду і голоду, якщо люди не проявляють за ними належної турботи. На території області фазанам не бракує і природних ворогів, перед якими вони, по суті, беззахисні: зокрема, на дорослих птахів полюють лисиці та куниці, а пташенята стають здобиччю ворон і навіть їжаків. У сезон гніздування гнізда фазанів часто підтоплюється дощами і паводками. Більшу частину життя фазан проводить на землі, від небезпеки прагне рятуватись втечею і злітає тільки в крайньому разі буквально з-під ніг ворога.

На Мукачівщині мисливці ЗТМР «Лісівник» придбали та випустили у дику природу 120 фазанів. Перед цим було здійснено ветеринарний карантин. В районному товаристві запевняють, що не лише полювання, але й опіка місцевою фауною є пріоритетним напрямком діяльності товариства.

Нове місце проживання фазанів вибирають прискіпливо. Поруч має бути водойма, багаті на рослинність луки, чагарники. Випустивши фазанів на волю, мисливці не полишають птахів напризволяще: вони оберігають їх від браконьєрів, лисиць, бродячих собак та котів, підгодовують у холодну осінь, зиму та весну. Птахи чудово виживають та дають гарне потомство.

В товаристві мисливців та рибалок додають, що завдяки хорошому клімату, багатим лісовим ресурсам на Мукачівщині і є всі необхідні умови для збільшення популяції фазанів. Мисливці переконались, що за людської підтримки птахам не страшні ні морози та сніги, ні хижаки. Головне для фазана, аби були вода та дерева, щоб вночі ховатись від хижаків.

Серед болючих проблем, які завдають непоправної шкоди флорі і фауні, мисливці також називають весняні і осінні пали на сільгоспугіддях. У вогні гине потомство птахів і звірів, згорає живцем прямо у гніздах. Мисливці разом з лісовою охороною ДП «Мукачівське лісове господарство» проводять з мешканцями району бесіди, переконують не палити суху траву і попереджають про відповідальність.

Пресслужба ДП «Мукачівське ЛГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.