Пожежонебезпечний період триває…
2 Жовтня, 2019
ПРИРОДНЕ ПОНОВЛЕННЯ БУКА ЛІСОВОГО В УМОВАХ ДП «МУКАЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО»
25 Грудня, 2019
Показати всі

СИМВОЛ НОВОГО РОКУ ТА РІЗДВА.

Наближаються новорічні і Різдвяні свята, а отже багатьом захочеться створити в своїй оселі святковий настрій і прикрасити новорічну ялинку. Духмяний аромат свіжої ялиці створить неповторну атмосферу свята.

Важливо переконатись, що не купуєте її у браконьєрів і кошти від їх реалізації пішли на розвиток лісогосподарської галузі а не в кишені підприємливих браконьєрів.

Сьогодні відпуск заготовлених лісокористувачами ялинок дозволяється тільки при наявності на їх зрізі (зрубі) відпускного (товарного) клейма з незмивною фарбою, спеціального чипа, який кріпиться на стовбур хвойного дерева, і з обов’язковою видачою супровідних документів. Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по території області є товарно-транспортна накладна встановленого зразка з відповідними позначками хто відвантажив зелений товар, з якого лісогосподарства. Перевірити номер на легальність можна за допомогою сайту – yalynka.info.

В грудні на Мукачівщині буде проводитись операція «Новорічна ялинка» в рамках якої створені спеціальні рейдові групи. Перевірки будуть здійснюватися для попередження та виявлення фактів незаконного вирубування ялинок.

Лісівники напередодні новорічних свят застерігають від незаконної рубки дерев і нагадують про штрафи та покарання, які чекають на порушників. Зокрема, законодавством передбачено сплату відшкодування та адміністративний штраф. Однак якщо дії зловмисників спричинили тяжкі наслідки, то за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

Якщо незаконно зрубано ялинку, діаметр якої біля шийки кореня складає 10 см, треба буде сплатити 498,47 грн відшкодування. А ялинка, діаметр якої 14,1-18 см, обійдеться порушнику у 2254,97 грн.

Крім того, лісопорушники сплачують ще й адміністративний штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн).

Альтернативою живої новорічної ялинки може бути і так звана «штучна» ялинка. Якщо ви придбали штучну ялинку, користуйтесь нею максимально довго. Дослідники кажуть: щоб виправдати завдану шкоду довкіллю при її виробництві та утилізації, треба користуватись штучним деревом мінімум 10 років.

Будьмо свідомими і небайдужими до природи тому бережливе ставлення до неї є нашою спільною справою і обов’язком кожного громадянина.

Сподіваємось, що наші зусилля забезпечать охорону шпилькових насаджень від самовільного вирубування

Вітаємо усіх з наступаючими Різдвяними святами і Новим Роком!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.