Тренування лісової охорони приборкувати лісові пожежі
21 Квітня, 2016
Сюжет телеканалу “М-Студіо” Всеукраїнська Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»
26 Квітня, 2016

СЕЗОН ТИШІ


З настанням теплих весняних днів прокидається та розквітає вся рослинність, а вся дика фауна очікує на потомство.
Згідно частини 5 ст.. 39 Закону України « Про тваринний світ» і відповідно до останніх змін до деяких законодавчих актів України, період з 1 квітня до 15 червня оголошується «СЕЗОНОМ ТИШІ».
Сезоном тиші називають не тому, що тоді тиша стоїть у лісі, в полі, в долині ріки, а тому, що в цей період треба дотримуватись тиші, якнайменше турбувати тварин, не заважати їм піклуватись про свою малечу. У період масового розмноження диких тварин заборонено здійснювати вибухові роботи, санітарні рубки лісу, проводити раллі та інші змагання на транспортних засобах, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Присутність людей в місцях розмноження диких тварин, створює так званий «фактор турбування», який викликає у тварин стан постійної напруженості і дуже негативно впливає на стан популяцій.
Браконьєрство, шкідливі хижаки та фактор турбування – це ті головні чинники, без вирішення яких досягнення оптимальної чисельності мисливських тварин неможливе. Тому з настанням періоду тиші працівники лісової охорони ДП «Мукачівське ЛГ», державної екологічної служби, користувачі мисливських господарств Мукачівського району, взяли під особистий контроль проведення заходів державного нагляду, щодо охорони мисливського фонду, призупинення рубок лісу на відтворюючих ділянках мисливських господарств. Посилено охорону угідь, адже основне завдання ведення мисливського господарства – охорона, відтворення і використання мисливського фонду.
Забороняється також вилов риби та інших водних живих ресурсів, адже на більшості водоймищ розпочинається «нерест». Недопускається проведення днопоглиблювальних, гідронамивних та будь-яких інших будівельних робіт на водоймах та у прибережних захисних смугах. За порушення ловлі риби в нерестовий період караються, як адміністративною так і кримінальною відповідальністю. За адміністративне правопорушення розмір штрафу для громадян становить 340 – 680 гривень, а за кримінальне – 3400-6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.
Зберігаймо довкілля, охороняймо природу, та не турбуймо диких тварин у період їхнього розмноження, адже бережливе ставлення до природи є нашою спільною справою, обов’язок кожного громадянина і запорукою сталого розвитку нашого краю.


Василь Туряниця
мисливствознавець
державного підприємства
«Мукачівське лісове господарство»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.