Акція “Майбутнє лісу у твоїх руках”
4 Квітня, 2017
Лісові дороги – зелені артерії життя
22 Травня, 2017

Після довгої, холодної та похмурої зими природа прокидається, та починає своє оновлення. На лісових галявинах в цей час вже розквітають перші весняні квіти. Весна – це час пробудження природи, сповнене краси та радості, час коли вся дика фауна очікує на потомство.

Згідно частини 5 ст.. 39 Закону України « Про тваринний світ» і відповідно до останніх змін до деяких законодавчих актів України, період з 1 квітня по 15 червня оголошується «СЕЗОНОМ ТИШІ».

У період масового розмноження диких тварин заборонено здійснювати вибухові роботи, санітарні рубки лісу, проводити раллі та інші змагання на транспортних засобах,  які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Присутність людей в місцях розмноження диких тварин, створює так званий «фактор турбування», який викликає у тварин стан постійної напруженості і дуже негативно впливає на стан популяцій.

Тому з настанням періоду тиші працівники лісової охорони ДП «Мукачівське ЛГ», державної екологічної служби,  користувачі мисливських господарств Мукачівського району, взяли під особистий контроль проведення заходів державного нагляду, щодо охорони мисливського фонду, призупинення рубок лісу на відтворюючих ділянках мисливських господарств. Посилено охорону угідь, адже основне завдання ведення мисливського господарства – охорона, відтворення і використання мисливського фонду. За порушення вимог частини 5 ст.. 39 Закону України « Про тваринний світ» винних осіб буде притягнуто до відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу від тридцяти  до п’ятдесяти, а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Забороняється також вилов риби та інших водних живих ресурсів, адже на більшості водоймищ  розпочинається «нерест».

Зберігаймо довкілля, охороняймо природу, та не турбуймо диких тварин у період їхнього розмноження, адже бережливе ставлення до природи є нашою спільною справою, обов’язок кожного громадянина.

Василь Анталовський

Директор державного підприємства

«Мукачівське лісове господарство»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.