На Закарпатті стартував «сезон тиші» для диких тварин (ВІДЕО)
3 Квітня, 2018
Дорогі колеги. Христос Воскрес!
5 Квітня, 2018

Почався сезон тиші


Життя на планеті Земля багате і різноманітне. Проте діяльність людини залишає все менше комфортних умов існування для цього багатства, знищує природні місця проживання тварин та птахів.

Ще мудрі правителі давнини забороняли священикам бити в дзвони з квітня по червень, щоб «риба плодилася і птаха гніздилася». Бернська конвенція «Про охорону диких видів флори і фауни і середовища існування в Європі», яку в свій час ратифікувала Україна, декларує проведення періоду тиші в травні-червні.

Червень – самий важливий і відповідальний місяць в житті диких птахів і тварин. Більшість птахів в цей час закінчують вигодовування пташенят, багато пар ще годують пташенят другого виводку. В цей час вони дуже лякливі і часто покидають гнізда. Саме тому 5 травня 2015 року Президентом України було підписано Закони України: «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України про охорону біорізноманіття» і «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України по охороні тваринного світу». Згідно цих Законів в місцях розмноження тварин і птахів оголошується період тиші, який, вперше в Україні, був запроваджений у 2016 році з 1 квітня по 15 червня. В цей час забороняється проведення любих робіт чи заходів, які є джерелом підвищеного шуму (стрільба, проведення феєрверків, санітарних рубань лісу, проведення змагань, масових заходів) (стаття 39 Закону «Про тваринний світ»). Закон поширюється на всі території, які є місцем проживання диких птахів та тварин: ліси, парки відпочинку, водойми, об’єкти природно-заповідного фонду: національні парки, регіональні ландшафтні парки, біосферні заповідники тощо (ст. 18, 21 Закону «Про природно-заповідний фонд України»).

Адміністрація ДП “Мукачівське ЛГ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.