Лісівники на 100% забезпечили паливними дровами бюджетні заклади Мукачівщини (ВІДЕО)
30 Листопада, 2018
Де відпочити в лісах Мукачівщини знають лісівники (ВІДЕО)
12 Грудня, 2018
Показати всі

ОПЕРАЦІЯ «НОВОРІЧНА ЯЛИНКА»

ОПЕРАЦІЯ «НОВОРІЧНА ЯЛИНКА»

Наближаються новорічні і Різдвяні свята. Обов’язковим атрибутом цих радісних, веселих торжеств є новорічна красуня – ялинка. Духмяний аромат свіжої глиці створює неповторну атмосферу свята.

Дуже важливо щоб придбана ялинка була заготовлена в законний спосіб, з спеціальних плантацій новорічних ялинок або шляхом зрідження молодих насаджень, де не буде заподіяно шкоди лісовим насадженням. Щоб кошти від їх реалізації пішли на розвиток лісогосподарської галузі а не в кишені браконьєрів-лісогубів.

Традиційно в грудні на Мукачівщині буде проводитись операція «Новорічна ялинка» в рамках якої створені спеціальні рейдові групи і складено план проведення рейдів. Перевірятися будуть не тільки лісові господарства області, а й законність продажу на ялинкових ринках і в інших місцях реалізації новорічних красунь.

Сьогодні відпуск заготовлених лісокористувачами ялинок дозволяється тільки при наявності на їх зрізі (зрубі) відпускного (товарного) клейма з незмивною фарбою, спеціального чипа, який кріпиться на стовбур хвойного дерева, і з обов’язковою видачою супровідних документів. Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по території області є товарно-транспортна накладна встановленого зразка з відповідними позначками хто відвантажив зелений товар, з якого лісогосподарства.

Звертаємо увагу населення, що за самовільну рубку однієї новорічної ялинки передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.65 КУАП у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів громадян ( 85-170 грн)  та відшкодування шкоди заподіяної лісу діаметром пенька до 10 см – 453,99 грн      (відповідно від 10,1 до 14,0 см – 799,86 грн, від 14,1 до 18,0 см – 2053,71 грн).

Альтернативою живої новорічної ялинки може бути і так звана «штучна» ялинка, використання якої не приносить шкоди живим зеленим насадженням.

Будьмо свідомими і небайдужими до природи і отже бережливе ставлення до неї є нашою спільною справою і обов’язком кожного громадянина.

Сподіваємось що наші спільні зусилля забезпечать охорону шпилькових насаджень від самовільного вирубування

Вітаємо усіх з наступаючими Різдвяними святами і Новим Роком!

 

Пресслужба ДП «Мукачівське ЛГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.