Протипожежна сила мукачівських лісівників
27 Лютого, 2019
Червонокнижні шафрани Гейфеля на піку цвітіння
12 Березня, 2019

«Весна іде красу несе»

(щорічна операція «ПЕРШОЦВІТ»)


Щороку, ранньою весною в наших лісах з’являються «першоцвіти». Різновидів ранньовесняної флори у нас досить багато і всі вони занесені до Червоної Книги. Найбільш відомі шафран Гейфеля, рябчик шаховий, проліска дволиста, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, первоцвіт весняний, зубниця залозиста, нарциси та ін

На Закарпатті росте близько 10 видів первоцвітів, які занесені до «Червоної книги України». Вони можуть зникнути, якщо їх не оберігати. Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла, цибулинки та бруньки.

Багато видів під загрозою зникнення. Ранньовесняна флора в пору її цвітіння вивозиться не тільки у великі міста України, а й були зареєстровані випадки вивезення першоцвітів в ближні країни Європи, в основному це Словаччина, Угорщина, Польща.

З метою збереження весняних видів рослин та недопущення їх остаточного зникнення – в Україні щовесни проводиться операція “Першоцвіт”

Операція “Першоцвіт” що приводить в останні п’ять років – вже сьогодні дає свої позитивні результати. За твердженнями вчених популяції весняних першоцвітів, повільно, але впевнено відновлюють свою чисельність, більш того навіть починають обживати нові території.

Державна лісова охорона попереджає:

– За порушення правил збору, придбання і збуту, рідкісних рослин, а саме весняних першоцвітів, особи порушники обкладаються адміністративним штрафом у розмірі:

від 30 – до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян України, а це від 510 до 1700 грн.

З обов’язковою конфіскацією рідкісних рослин.

Ті ж правопорушення, але вчинені в межах заповідних зон, і на територіях об’єктів природно – заповідного фонду:

– порушники підлягають адміністративному стягненню у розмірі –

від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це – від 1700 до 3655 грн.

З обов’язковою конфіскацією рідкісних рослин.

Звернення лісової охорони ДП «Мукачівське ЛГ» до свідомих громадян нашого чудового краю:
Весна та сонце спричиняють появу не лише першоцвітів, а й збільшення кількості любителів прогулянок на свіжому повітрі. Якщо зустрінете всі ці напрочуд гарні першоцвіти, пригадайте, що всі вони є рідкісними і дуже вразливими. Залишайте, будь ласка, це чудо природи для самої природи та інших поколінь!

 

Пресслужба ДП “Мукачівське ЛГ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.