«Охорона ранньовесняної флори» (щорічна операція «ПЕРШОЦВІТ»)

ПРИРОДНЕ ПОНОВЛЕННЯ БУКА ЛІСОВОГО В УМОВАХ ДП «МУКАЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО»
25 Грудня, 2019
Лісівники Мукачівщини готові до початку посадочних, лісокультурних та протипожежних робіт
1 Березня, 2020
Показати всі

«Охорона ранньовесняної флори» (щорічна операція «ПЕРШОЦВІТ»)

Щороку, ранньою весною в наших лісах з’являються «першоцвіти». Різновидів ранньовесняної флори у нас досить багато і всі вони занесені до Червоної Книги. Найбільш відомі шафран Гейфеля, рябчик шаховий, проліска дволиста, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, первоцвіт весняний, зубниця залозиста, нарциси та ін

На Закарпатті росте близько 10 видів первоцвітів, які занесені до «Червоної книги України». Вони можуть зникнути, якщо їх не оберігати. Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла, цибулинки та бруньки.

Багато видів під загрозою зникнення. Ранньовесняна флора в пору її цвітіння вивозиться не тільки у великі міста України, а й були зареєстровані випадки вивезення першоцвітів в ближні країни Європи, в основному це Словаччина, Угорщина, Польща.

З метою збереження весняних видів рослин та недопущення їх остаточного зникнення – в Україні щовесни проводиться операція “Першоцвіт”

Операція “Першоцвіт” що приводить в останні п’ять років – вже сьогодні дає свої позитивні результати. За твердженнями вчених популяції весняних першоцвітів, повільно, але впевнено відновлюють свою чисельність, більш того навіть починають обживати нові території.

Державна лісова охорона попереджає:

– За порушення правил збору, придбання і збуту, рідкісних рослин, а саме весняних першоцвітів, відповідно до ст.881 ч.2 КУпАП  порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Звернення лісової охорони ДП «Мукачівське ЛГ» до свідомих громадян нашого краю:
Весна та сонце спричиняють появу не лише першоцвітів, а й збільшення кількості любителів прогулянок на свіжому повітрі. Якщо зустрінете всі ці напрочуд гарні першоцвіти, пригадайте, що всі вони є рідкісними і дуже вразливими. Залишайте, будь ласка, це чудо природи для самої природи та інших поколінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.