9 серпня у ВЛНС “Березинка” пластове юнацтво та їхня виховниця Олеся Гузинець, провели екологічну акцію “Захисти зелений скарб”.
10 Серпня, 2018
Пожежонебезпечний період триває!
28 Серпня, 2018

Деревні рослини плодоносять не щорічно, а через певні проміжки часу, і врожай насіння у різні роки теж бувають не однаковими. Бук, дуб, ялиця, сосна  дають врожай рідше, ніж береза, клен, ясен, вільха, осика. Не однаково плодоносять дерева, що ростуть окремо на просторі та дерева, які ростуть у насадженні.

Тому для виконання лісокультурних заходів, своєчасної організації збору і переробки лісонасінної сировини важливо знати очікуваний урожай насіння та періодичність плодоношення.

З цією метою лісогосподарські підприємства щороку ведуть фенологічні спостереження. Об’єктом  спостережень є сезонні явища живої природи, зокрема цвітіння та плодоношення.

По ДП «Мукачівське ЛГ» спостереження ведуться за основними лісоутворюючими породами, зокрема дуб звичайний, дуб скельний, бук лісовий, ясен звичайний, ясен вузьколистий, модрина європейська, сосна звичайна, а також за іншими цінними видами дерев і чагарників на загальній площі 496,7 га.

Для цього закладають пробні ділянки розміром 0,1…0,5 га на постійних і тимчасових лісонасінних ділянках, лісонасінних плантаціях, та інших категорях насаджень, придатних для збору насіння.

Пробні ділянки розміщені так,  щоб вони як най повніше характеризували плодоношення породи, за якою ведеться спостереження.

Пресслужба

ДП “Мукачівське ЛГ”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.