МУКАЧІВСЬКІ ЛІСІВНИКИ СПІЛЬНО З ПОЛІЦІЄЮ ПРОВОДЯТЬ РЕЙДИ
5 Грудня, 2017
Лісгоспи Закарпатської області вже другий рік поспіль пропонують ялинки в оренду у горщиках
12 Грудня, 2017

Зустріч Нового року з дитинства у нас асоціюється з ялинкою, прикрашеною іграшками. Вона стала символом новорічного свята.  Традиція ставити в домівках цю зелену красуню, передається з покоління в покоління вже не одне століття. Ялинка завжди займала особливе місце серед дерев. Її вважали деревом безсмертя, яке символізує життя. Це й недивно, адже вона вічнозелене дерево. Щоб ялинка виросла до висоти півтора-два метри  потрібно десять-п’ятнадцять років.

Самовільні рубки новорічних красунь завдають непоправної шкоди лісовим господарствам та зеленим зонам  населених пунктів. З метою запобігання незаконному вирубуванню шпилькових насаджень в передноворічний період державним підприємством «Мукачівське лісове господарство» створено штаб із координації роботи по охороні шпилькових насаджень та розроблено План невідкладних заходів щодо попередження і недопущення незаконних рубок шпилькових насаджень у передноворічний період. Починаючи з 11 грудня 2017 року діють постійні мобільні групи у складі працівників державної лісової охорони, працівників поліції та представників громадських організацій, які забезпечують охорону лісових насаджень від самовільних рубок.          Звертаю увагу населення, що за самовільну рубку однієї новорічної ялинки передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.65 КУАП у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів громадян ( 85-170 грн)  та відшкодування шкоди заподіяної лісу діаметром пенька до 10 см -399,27 грн      (відповідно від 10,1 до 14,0 см – 703,50 грн, від 14,1 до 18,0 см – 1806,24 грн). Тому перш, ніж зрубати дерево, слід добре подумати, а чи не краще придбати ялинку законним методом, де кожна буде промаркована спеціальними пластиковими бирками із штрих-кодом.

Лісівники ДП «Мукачівське ЛГ» звертаються до всіх небайдужих громадян із проханням активно допомагати в охороні шпилькових молодняків від самовільного рубання новорічних ялинок. Альтернативою живої новорічної  ялинки може бути і так звана «штучна» ялинка, використання якої не приностить шкоди навколишньому природному середовищу.

Будьмо свідомими і не байдужими до природи, адже бережливе ставлення до неї є нашою спільною справою і обов’язок кожного громадянина.

Директор ДП «Мукачівське ЛГ»

Василь Анталовський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.