У лісах Закарпаття зробили «перепис» лісового населення
11 Квітня, 2018
АЧС: в рамках депопуляції на Мукачівщині добуто 28 диких кабанів
26 Квітня, 2018
Показати всі

Майбутнє лісу в твої руках

Вже традиційно на весні з 21 березня («Всесвітній день лісівництва») по 21 квітня («День довкілля») лісівники України проводять акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках».

Традиція святкування Дня лісу була започаткована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісівництва, яка одразу ж була підтримана ООН. А починаючи з 2012 року, день 21 березня за рішенням Генеральної асамблеї ООН набув статусу міжнародного Дня лісу.

Дванадцятий рік поспіль колектив лісівників Державного підприємства «Мукачівське лісове господарство» проводить цю Акцію, метою якої є підкреслення неоціненної ролі лісівників для забезпечення життя на Землі, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості   у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості, взяти участь у створенні лісів, підвищення довіри населення до діяльності лісового господарства.

За минулі роки багато учнів та студентів приймало активну участь у проведенні цієї Акції. Зокрема учні В.Визницької, Пузняковецької, Жнятинської, Лецовицької, Бабичівської, Брестівської та інших загальноосвітніх шкіл. І цьогоріч під час основної події Акції – посадки лісу, яка відбулася 12 квітня, учнями та вчителями Копиновецької школи разом з лісівниками нашого підприємства створені лісові культури. Ділянка, на якій проводилась посадка, знаходиться в Кленовецькому лісництві у кварталі 14, виділ 1.Тут на площі 0.9 га були підготовлені посадкові місця де було висаджено саджанців  Дуба скельного – 950 шт,Клена-Явора – 270шт та  Ясена звичайного – 130 шт.

В Акції також прийняли участь депутати сільської та Мукачівської районної Ради, громадські активісти з організації «Народна рада Мукачівщини».Всім учасникам Акції вручені пам’ятні дарунки та подяки від директора нашого підприємства Василя Васильовича Анталовського.

В цілому на підприємстві по відтворенню лісів весною цього року заплановано створити лісових культур на площі 40.7 га та провести сприяння природному поновленню на площі 68,5га. З цією ціллю і буде використаний вирощений стандартний садивний матеріал таких основних лісоутворюючих порід як дуб скельний, дуб звичайний, ясен звичайний, клен-явір, модрина та інші.

Відтворення й охорона лісів надзвичайно важлива справа і успіх її залежить від етичної і моральної поведінки кожної людини. Пам’ятаймо про це!

 

Інженер відділу лісового господарства

ДП«Мукачівське ЛГ»  Сарканич Максиміліан

IMG_0536
IMG_0571
IMG_0591
IMG_0605
IMG_0618
IMG_0645
IMG_0694

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.