Державне підприємство “Мукачівське лісове господарство” розташоване в південно-західній частині Закарпатської області на території Мукачівського адміністративного району.
Мукачівське державне лісове господарство створене в 1995 році відповідно до наказу Міністерства лісового господарства України №57 від 26.05.1995 року, виконуючи Указ Призидента України від 24.02.1995 року №142/95 та Постанову КМУ від 05.05.1995р.№322 на базі Мукачівського лісокомбінату, створеного в січні 1959 рокі згідно Постанови Ради Міністрів УРСР від 30 листопада 1959 року №1834 і наказу тресту “Закарпатліс” від 25 грудня 1959р. №1 на базі земель Мукачівського лісгоспу. В свою чергу Мукачівський лісгосп був організований в 1945 р. згідно наказу лісового Рессорту при НРЗУ №28 від 10 грудня 1945 р. за рахунок державних, громадських приватно-господарських, церковних і монастирських лісів.
Згідно наказу Держкомлісгоспу від 04.10.2005 р. №426 Мукачівський держлісгосп був перейменований у Державне підприємство “МУКАЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”.
До складу нашого підприємства входять сім лісництв:
- Майданське лісництво
- Кленовецьке лісництво
- лісництво ім. Морозова
- Чинадіївське лісництво
- Мукачівське лісництво
- ВЛНС “Березинка”
- Лавківське лісництво
Клімат району розташування ДП “Мукачівське ЛГ” – перехідний від помірно західно-європейського до континентального східно-європейського, так як відрізняється по вертикальній зональності (землі лісгоспу знаходяться в горах, передгір’ї і на рівнині). Абсолютні висоти від 100 м до 980 м над рівнем моря. Територія лісгоспу за характером рельєфу відноситься до гірського і рівнинного, доля яких складає, відповідно 21557,6 га (80%) і 5469,9 га (20%). До рівнинних лісів відносяться частина кварталів Мукачівського лісництва та ліси ВЛНС «Березинка». Через територію розташування з північного сходу на захід протікає річка Латориця, в яку впадають річки Визниця, Обава, Синявка, Коропецький канал та ряд безіменних потічків. Загальна протяжність річок становить 150 км. Природно-кліматичні умови району характеризуються великим різнобарвом ландшафтів, багатим рослинним та тваринним світом.Згідно лісорослинного районування територія лісгоспу відноситься до зони Закарпатських рівнин і передгір’я та лісогосподарського району вулканічних Карпат.
Із кліматичних факторів, що негативно впливають на ріст і розвиток лісових насаджень найважливіші пізні весняні і ранні осінні заморозки а також випадки періодичних повеней, в результаті яких частина лісів на рівнині підтоплюється. В цілому ж клімат даного лісорослинного району сприятливий для успішного зростання бука, дуба, клена-явора, ясена.
Господарьська діяльність лісгоспу спрямована на виканання комплексу лісогосподарських та лісовідновлювальних заходів, раціональне і безперервне лісокористування та відновлення лісових ресурсів, забезпечення потреб району та області в деревині.
Район розташування лісгоспу відноситься до числа аграрно-промислових районів області з розвинутою деревопереробкою.