OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Державне підприємство “Мукачівське лісове господарство” розташоване в південно-західній частині Закарпатської області на території Мукачівського адміністративного району.

Мукачівське державне лісове господарство створене в 1995 році відповідно до наказу Міністерства лісового господарства  України №57 від 26.05.1995 року, виконуючи Указ Призидента України від 24.02.1995 року №142/95 та Постанову КМУ від 05.05.1995р.№322 на базі  Мукачівського лісокомбінату, створеного в січні 1959 рокі згідно Постанови Ради Міністрів УРСР від 30 листопада 1959 року №1834 і наказу тресту “Закарпатліс” від 25 грудня 1959р. №1 на базі земель Мукачівського лісгоспу. В свою чергу Мукачівський лісгосп був організований в 1945 р. згідно наказу лісового Рессорту при НРЗУ №28 від 10 грудня 1945 р. за рахунок державних, громадських приватно-господарських, церковних і монастирських лісів.

Згідно наказу Держкомлісгоспу від 04.10.2005 р. №426 Мукачівський держлісгосп був перейменований у Державне підприємство “МУКАЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”.

До складу нашого підприємства входять сім лісництв:

  • Майданське лісництво
  • Кленовецьке лісництво
  • лісництво ім. Морозова
  • Чинадіївське лісництво
  • Мукачівське лісництво
  • ВЛНС “Березинка”
  • Лавківське лісництво

podil-terytoriji

Клімат району розташування ДП “Мукачівське ЛГ”  – перехідний від помірно західно-європейського до континентального східно-європейського, так як відрізняється по вертикальній зональності (землі лісгоспу знаходяться в горах, передгір’ї і на рівнині). Абсолютні висоти від 100 м до 980 м над рівнем моря. Територія лісгоспу за характером рельєфу відноситься до гірського і рівнинного, доля яких складає, відповідно 21557,6 га (80%) і 5469,9 га (20%). До рівнинних лісів відносяться частина кварталів Мукачівського лісництва та ліси ВЛНС «Березинка». Через територію розташування з північного сходу на захід протікає річка Латориця, в яку впадають річки Визниця, Обава, Синявка, Коропецький канал та ряд безіменних потічків. Загальна протяжність річок становить 150 км. Природно-кліматичні умови району характеризуються великим різнобарвом ландшафтів, багатим рослинним та тваринним світом.Згідно лісорослинного районування територія лісгоспу відноситься до зони Закарпатських рівнин і передгір’я та лісогосподарського району вулканічних Карпат.

Із кліматичних факторів, що негативно впливають на ріст і розвиток лісових насаджень найважливіші пізні весняні і ранні осінні заморозки а також випадки періодичних повеней, в результаті яких частина лісів на рівнині підтоплюється. В цілому ж клімат даного лісорослинного району сприятливий для успішного зростання бука, дуба, клена-явора, ясена.

Господарьська діяльність лісгоспу спрямована на виканання комплексу лісогосподарських та лісовідновлювальних заходів, раціональне  і безперервне лісокористування та відновлення лісових ресурсів, забезпечення потреб району та області в деревині.

Район розташування лісгоспу відноситься до числа аграрно-промислових районів області з розвинутою деревопереробкою.